TYF Atatürk Kupası Tamamlandı.

281
Görüntüleme

19 – 24 Kasım tarihlerinde Yalıkavak/Bodrum’da düzenlenen TYF Atatürk Kupası Yarışları’na Optimist A,B ve C takımlarımızdan 7 senior ve 3 junior sporcumuz ile katıldık. Optimist Senior sınıfında 202 sporcu, optimist junior sınıfında ise 168 sporcu mücadele etti. Laser sınıfında ise 4 sporcu ile katılım gösterdik. 5 gün boyunca esen orta ve sert rüzgar koşullarında mücadele eden takımımızın sporcuları, katıldıkları ilk ulusal yarış olmasına rağmen ellerinden gelen gayreti gösterdi ve 2 laser sporcumuz altın grupta, 2 laser sporcumuz ise gümüş grupta yarışarak tecrübe kazandı.

Yapılan 13 yarış sonucunda optimist sporcularımız yarışları, optimist senior altın grupta yarışan 68 sporcu arasında; Arda Çavuşoğlu 10., Kerem Can Kandemir 17.,Nazlı Erden 44. ve Uraz Ilgaz Erkin yaşadığı sakatlık nedeni ile 68. sırada tamamlamıştır.67 sporcunun yarıştığı gümüş grupta ise; Berşe Bayrak 56., Ela Naz Bayık 57., bronz grupta yarışan 67 sporcu arasından Nil Aydın 13.sırada yarışları tamamlandı.

Optimist junior klasmanında altın grupta yarışan 85 sporcu arasından, Ayda Tekin 77., gümüş grupta yarışan 83 sporcu arasından; Eren Akyıl 4. ve Poyraz Belgen 27.sırada yarışları tamamlandı.

Gösterdikleri gayretle bundan sonra ki yarışlarda başarılı olacaklarını gösteren sporcularımızı kutlar, başarılarının artarak devam etmesini dileriz.

 

Paylaş