Rüzgar Sörfü – SSS

Soru: Her yaşta rüzgar sörfü eğitimi alınabilir mi? Rüzgar sörfü eğitiminin üst yaş veya alt yaş sınırı var mı?

Cevap: Her yaşta rüzgar sörfü eğitimi alabilirsiniz. Hayatını normal olarak idame ettiren ve fiziksel koşulları el veren 7 ile 77 yaş arası herkes rüzgar sörfü/windsurf deneyimini yaşayabilir; başlangıç eğitimini aldıktan sonra hem hobi hem de spor olarak rüzgar sörfüne devam edebilir.

Soru: Rüzgar sörfü eğitimi fiyatları ne kadar? Rüzgar sörfü sporu pahalı bir spor türü mü?

Cevap: Rüzgar sörfü eğitimi fiyatları dönem ve sezonuna göre değiştiğinden genelde burada fiyat belirtemiyoruz; fakat rüzgar sörfü eğitimi ve kiralama fiyatlarıyla ilgili sık sık indirimli fiyat kampanyaları yapıyoruz, takip edebilirsiniz. Rüzgar sörfü çoğu spor türünden daha ekonomiktir. Basit bir örneklemeyle bir spor salonuna devam edebileceğiniz rakamlarla rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

Soru: Rüzgar sörfünü öğrenmek istiyorum ama korkuyorum, ne tavsiye edersiniz?

Cevap: Rüzgar sörfü eğitiminde öncelikli iddiamız; güvenlik ve hoşgörü… Bu bakımdan korkacağınız, çekineceğiniz hiç bir şey yok. Üstelik rüzgar sörfü başlangıç eğitimi 3 değişik günde ve toplamda sadece 5 saat sürüyor. Başlangıç eğitimi sonunda hala rüzgar sörfünden korku duyuyorsanız devam etmezsiniz ve en azından başlamış; rüzgar sörfü tahtasıyla gidip gelmiş olursunuz.

Soru: Rüzgar sörfü eğitim programları ne zaman başlıyor?

Cevap: Rüzgar sörfü eğitimi yıl boyunca devam etmekle birlikte su sıcaklığının daha uygun olduğu ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında rüzgar sörfü eğitim programlarımız daha yoğundur. Kış aylarında da rüzgar sörfü eğitimini almak için bizi arayabilirsiniz.

Soru: Kışın da rüzgar sörfü eğitimi alabilir miyim?

Cevap: Kış aylarında da rüzgar sörfü eğitimi alabilirsiniz. Kulübümüz yılın tamamında açık olup; kulüp yarışçılarımız kışın da hiç durmadan antrenmanlarına devam etmekteler. Kışın rüzgar sörfü eğitimi almak istiyorsanız hava ve deniz suyu sıcaklığına uygun wetsuit giysileri, ayakkabıları ve başlıkları konusunda sizi yönlendireceğiz.

Soru: Rüzgar sörfü eğitimi grup olarak mı veriliyor yoksa eğitimi tek başıma mı alıyorum?

Cevap: Rüzgar sörfü eğitimini almaya grup halinde veya tek başınıza başlayabilirsiniz.

Soru: Rüzgar sörfü eğitimine gelirken ne giymem gerekiyor?

Cevap: Yaz aylarında tişört, şort veya mayo ile gelmeniz, kış aylarında ise size tavsiye edeceğimiz giysileri getirmeniz gerekmektedir. Rüzgar sörfü için gerekli diğer bütün ekipmanlar tarafımızdan sağlanacaktır.

Soru: Herhangi bir eğitim programını kişiye özel olarak değiştirebilir misiniz?

Cevap: Rüzgar sörfü eğitim programındaki ihtiyaçlarınızı eğitmenlerimize danışmak kaydıyla istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Belki de hava/rüzgar bir sürpriz yapar; kendisi değiştirir.

Soru: Rüzgar sörfü eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul Windsurf Center/Marmara Yelken Kulübüne devam edebilir miyim?

Cevap: Tabii ki; rüzgar sörfü başlangıç eğitimi aldıysanız orta ve ileri seviye rüzgar sörfü eğitimlerine geçebilir, rüzgar sörfü ekipmanlarını kiralayarak gözetimimiz altında güvenle rüzgar sörfü yapabilir belki de antrenörümüz uygun gördüğü takdirde rüzgar sörfü yarışçı yetiştirme antrenmanlarına katılabilir, belki de kulübümüzün rüzgar sörfü takımında yarışma şansını elde edebilirsiniz.

Soru: Rüzgar sörfü eğitiminde günde kaç saat denizde kalınabiliyor?

Cevap: Rüzgar sörfüne başlangıç eğitiminde denizde kalma süresi ortalama olarak 1 ile 1.5 saat arasındadır. Bu süre ileri zamanlarda rüzgar sörfü eğitmenlerimiz tarafından artırılabilmektedir.

Soru: Size nasıl ulaşabilirim ?

Cevap: İletişim sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilir veya 0216 467 3167 – 0532 541 3745 numaralı telefonlardan bize kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul Windsurf Center / Marmara Yelken Kulübü