Seçim için İstanbul’dayız. O zaman YAZA MERHABA diyelim.

182
Görüntüleme

Değerli üyelerimiz ve kıymetli misafirlerimiz, 21 Haziran Cuma akşamı Marmara Yelken Kulübün’de YAZA MERHABA diyecek.

Çalışmalarıyla dikkatleri üzerine toplayan başarılı sanatçı ALYA repertuvarını seslendireceği bu özel geceye imzasını atmak için bizlerle olacak.

YAZA MERHABA gecemize keyif katacak leziz menümüzü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

ALYA‘nın Youtube Kanalı‘ndan seçtiğimiz birbirinden güzel parçalar ve sanatçının öz geçmişine haberin devamında ulaşabilirsiniz.

ALYA, 2000 yılında Mimar Sinan Guzel Sanatlar Universitesi Devlet Konservatuarı’nda yan flüt eğitimine başladı. AKM, İtalyan Kültür Merkezi, Park Orman, Aspendos, İTÜ Maçka Maden Kampüsü, MSÜ Fındıklı Kampüsü Oditoryumu gibi birçok yerde solo, orkestrayla birçok konser verdi.

2009 yılında Bulgaristan’da yapılan “Uluslararası Genç Virtüözler” yarışmasında 3.lük elde etti. 2012 senesinde Mimar Sinan’dan mezun olup, Berklee College of Music %60 bursla, Los Angeles Film School %15 bursla kabul gordu; 2015 Agustos ayinda ise Alya, Los Angeles Film Okulu’ndan Ses Mühendisligi & Muzik Prodüktörlüğü’nden mezun oldu.

2015 senesi icerisinde Alya, UNIVERSOUL adinda album ve bir single cikartti. California eyaletinin çesitli yerlerinde konserler verdi.

2017 senesinde solist olarak girdiği Ozan Doğulu Orkestrası ile birlikte Türkiye’deki ilk single çalışması olan “Efsane” adlı şarkı yayımlandı. Türkiye’nin ve Istanbul’un çeşitli yerlerinde solo konserler veriyor.

 

 

Paylaş