RÜZGAR SÖRFÜ

7 yaşından itibaren başlanılabilen rüzgar sörfü, bireyin doğayla bütünleşmesini sağlayarak stresten uzaklaştırmakta, aynı zamanda da çevresel ve kişisel zorluklarla soğuk kanlılıkla mücadeleyi öğrenmesine yardımcı olur.

Çocuklar, denizde hızlıca değişen hava şartlarıyla mücadele ederken daha kolay karar alabilen, üretken bireyler haline gelirler. Bu da özgüven artışını sağlar. Kendi başlarına sorunlara çözüm bulmaları onları yaşıtlarına göre olgunlaştırır. Denizde birçok değişken ile kendi başlarına mücadele halinde olacakları için hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişim gösterirler.

Rüzgar sörfü, denizde rüzgarı kullanarak ilerletilen bir board olarak görülse de bundan çok daha fazlasıdır. Rüzgar sörfü, fiziksel olarak da birçok spora nazaran çok daha çeşitli kas gruplarını çalıştıran bir spordur.

Bunun yanında denizle iç içe olmak her yaşta insana huzurlu, sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kapısını açar. Bu yüzden yetişkinlere de şehrin karmaşasından ve iş stresinden uzakta, doğanın, denizin kapısını aralıyoruz.

Amacımız; gerekli ortama sahip olmamıza rağmen denizden uzak yetişen ülkemiz çocuklarına ve gençlerine ve yaşı kaç olursa olsun bu spora ilgi duyan bireylere alanında uzman kadromuzla rüzgar sörfünü öğretmek, sporcular yetiştirmektir. Çocuk ve gençlerin yanında yetişkinlerin de uğrak yeri olan merkezimizin temel hedefi ise, ülkemizde denizciliğin ve rüzgar sörfü sporunun gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Rüzgar Sörfü Eğitimi – Rüzgar Sörfü Ekipman Kiralama – Sezonluk Ekipman Depolama – Yaz / Kış Okulları – Sporcu Yetiştirme Programları – Eğitmen Eğitimi

Rüzgar sörfü eğitimlerimiz hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik. Buraya tıklayıp inceleyebilirsiniz.