MYK Kurucular Cemil Parman ve Decathlon Kupası Tamamlandı.

638
Görüntüleme

29 – 30 Eylül tarihleri arasında Caddebostan Sahilde düzenlediğimiz ”MYK Kurucular Cemil Parman ve Decathlon Kupası” tamamlandı.

Optimist Junior sınıfında 23, Optimist Senior sınıfında 21, Laser 4.7 sınıfında 32, Laser Radial sınıfında 16 ve Laser Standart sınıfında 8 sporcu ve toplam 6 kulübün katıldığı yarışta hava şartları sebebiyle Optimist sınıflarında toplam iki, Laser 4.7 sınıfında üç, Laser Standart ve Radial sınıflarında dört yarış yapılabildi. İlk gün geç gelen 8 -9 knot rüzgar, ikinci gün yerini sert rüzgara bıraktı.

29 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen ilk yarışların klasman birincilerine ”Decathlon Kupası Özel Ödülleri” İl Yelken Temsilcisi Sn. Arif Tamer Dökmeci tarafından sporculara takdim edildi.

MYK Kurucular Cemil Parman Kupası ödüllerini ise Kurucularımızdan Rahmetli Cemil Parman’ın Kızı Sn. Ayşe Parman ve Rahmetli Cemil Parman’ın torunları Sn. Aytek Cemil Şahin ve Sn.Nil Parman tarafından takdim edildi.

Kulüp Başkanımız Sn. Vedat Özan;

”Kulübümüz 60 yıl önce burada, sporu seven ve ileriyi düşünen aileler tarafından büyük bir fedakarlıkla kuruldu. Yarışımızın adını da bilindiği gibi Kurucular olarak koyduk ve bu kurucuların içinde çok önemli görevler yapan Rahmetli Cemil Parman’ı anmadan geçmedik. Kurucularımızı minnet ve şükranla anıyoruz, onları hiç bi zaman unutmadık ve unutmayacağız, bu çatı altında dostça, kardeşçe ve el ele sporcular yetiştirdik, yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Genel sonuçlar için buraya tıklayınız.

Paylaş