Başkanımız

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Kurulmuş olduğu 1958 yılından bu yana Türk Yelken Sporunun daima en ön saflarında yer alan ve su sporlarına yaptığı katkılarla anılan Marmara Yelken Kulübümüzün; kat etmiş olduğu yollarda, gelmiş olduğu noktalardan çok büyük bir mutluluk duymaktayız.
Bu mutluluğumuzun kaynağında yer alan; tüm sporcularımıza, antrenörlerimize, velilerimize, idari ve yönetim kadrolarımıza ve de siz çok değerli üyelerimize bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Her zaman minnetle andığımız bizlerden önceki yönetim kurullarımızın dönemlerinde de ifade edildiği gibi, misyonumuz; yelken sporuna hizmettir.
Bilindiği üzere bu amaçla; kulübümüz kuruluşundan bu yana birçok milli sporcuyu ve başarıyı bünyesinde barındırmış, Balkan Şampiyonası, Laser Avrupa Şampiyonası, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yelken Kupası, Başbakanlık Yelken Kupası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi Yelken Kupaları, Türkiye Şampiyonası, Piri Reis Kupası, Bosphorous Cup Yat Yarışları, Donanma Kupası ve Farr 40, MYK-MASS Kardeşlik Kupası Boğaz yarışları gibi birçok ulusal ve uluslararası yelken yarışlarının organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiş ve de ev sahipliği yapmıştır.

Ayrıca; Tüzüğümüzde belirttiğimiz gibi, yelken sporunun özendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla; sporcu yetiştirmek, kurslar düzenlemek, yarışlar düzenleyip ev sahipliği yapmak ve de bu amaçlar doğrultusunda finansman kaynağı sağlamak için sponsorlar la iş birliği yapmak hedeflerimiz arasındadır.

Diğer yandan; Üyelerimiz arasındaki maddi ve manevi dayanışmayı arttırarak, sosyal ve kültürel ihtiyaçları gidermek amacıyla da, eşsiz manzarası ve kendine has mimarisiyle Caddebostan sahilinde yer alan, üyelerimizin kendi yuvaları gibi gördüğü, günün her saatini keyifle geçirdikleri, birbirlerini görmek için buluştukları, misafirlerini ağırladıkları, yemeklerini yedikleri ve özel günlerini kutladıkları kulüp lokalimizi; bakımlı, iyi durumda tutmak ve yenilikler yaparak geliştirmek de Vizyonlarımız arasında yer alıyor.
Geleceğe güvenle bakıyoruz. Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizde, denizin insana neler kazandırdığını anlatmak istiyoruz. Denizin, özellikle de yelken sporunun; insanlara mücadele gücü, planlama, isabetli ve süratli karar alma, özgüven gibi birçok özellikler kazandırdığını çevremizdeki tüm insanlara anlatmak istiyoruz.

Hepinizi denize ve yelkene bekliyoruz…

“Her zaman umuda yelken açmak dileğiyle… Rastgele!..”

VEDAT ÖZAN
MYK YÖNETİM KURULU BAŞKANI