Avrupa Pirat Şampiyonası Sona Erdi

180
Görüntüleme

Bayramoğlu Yelken Kulübü ev sahipliğinde 14 – 21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ”2019 Avrupa Pirat Şampiyonası” sona erdi. 6 ülkeden 45 tekne ile 90 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Pirat Şampiyonası’nda gerçekleşen yarışların sonunda Almanya’dan Frieder Billerbeck ve Julius Raithel ekibi şampiyon oldu.

Marmara Yelken Kulübü olarak tüm pirat ekiplerimizle katılım sağladığımız yarışlarda sporcularımızdan Şükrü Sanus – Cem Ayanoğlu ekibi şampiyonayı 12. sırada tamamladı.

Pirat Sporcumuz, Yönetim Kurulu Sportif Üyemiz ve TYF Pirat Birliği Başkanı Burçin Ahıskal, yönetim ekibi ile beraber 14 yıl aradan sonra Türkiye’de düzenlenen Avrupa Pirat Şampiyonası’nı başarılı bir şekilde organize ederek tamamlarken, Uluslararası Pirat Sınıf Birliği Yetkilileri, ödül törenindeki sohbetlerinde Türkiye’nin misafirperverliğinden çok memnun kaldıklarını ve önümüzdeki 10 yıl içinde Avrupa Pirat Şampiyonası’nı en az bir kere daha Türkiye’de yapmak istediklerini söylediler.

Pirat Sporcularımız Burçin Ahıskal, Şükrü Sanus, Alper Algüneş ve Cem Ayanoğlu şampiyona sırasında ”Sports TV Yelkenci Türkiye” programına konuk oldu. Video haberin devamında. Keyifli seyirler dileriz.

Genel Sonuçlar için tıklayınız. 

 

Paylaş