Antrenörlerimiz

Cenk Yörük
Laser A Takımı Antrenörü

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlayan Cenk Yörük 7 yaşından itibaren İstanbul Yelken Kulübü’nde optimist sınıfında yelken hayatına başladı. Değişik sınıflarda 2005 yılına kadar yurtiçi yarışlarda çok iyi dereceler kazanmasının yanı sıra Milli Takımla uluslar arası alanda da önemli başarılara imza attı.

2005 yılında askerliğini Tuzla Deniz Harp Okulu’nda yapan Cenk Yörük dönüşte yelkene ilk başladığı ve sporculuğunu devam ettirdiği İstanbul Yelken Kulübü’nde Laser sınıfı A takımı antrenörlüğüne başladı. Aynı zamanda 2010 yılına kadar Laser sınıfı A takımı milli takım antrenörlüğü görevini de üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Laser A takımı antrenörü olarak görevine devam etmektedir.

Orkun Öz
Laser B Takımı Antrenörü

1990 yılında Sinop’ta doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Sinop’ta tamamladıktan sonra 2009 yılında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanarak İstanbul’a geldi. 1998 yılında optimist sınıfında başladığı yelken hayatına laser ve yat sınıflarında yarışarak devam etti. 2007 yılından itibaren part time olarak yaz okullarında çalıştı.

Üniversiteye başlamasıyla birlikte profesyonel yelken antrenörlüğü hayatına ilk adımı atmış oldu ve birçok yelken okulunda çocuk ve yetişkin eğitimleri verdi. Haziran 2013’te mezun olduktan sonra Kasım ayında askere gitti. Haziran 2015 itibariyle Marmara Yelken Kulübü’nde laser b takımı antrenörü olarak göreve başlamıştır.

Pamircan Yetginer
Optimist A Takımı Antrenörü

1995 yılında Kadıköy’de doğdu. Yelken yarış hayatına 2002 de İstabul Yelken Kulübünde başladı ve optimist hayatını bitirdikten sonra Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesine geçti. Laser 4.7, Radial, 29er ve 420 sınıflarında yarıştı. 29er ve 420 sınıflarında mili takımda görev aldı. 2015 Mayıs ayından beri Kulübümüzde Optimist C ve B Takım antrenörlüğünü başarıyla tamamladıktan sonra Optimist sınıfı A Takımı Antrenörlüğü görevini sürdürüyor.

Sahip olduğu belgeler: D4 eğitici belgesi, 2. Kademe Yelken Antrenörlüğü belgesi, World Sailing Level 3 Belgesi.

Arda Sezgin
Optimist B Takımı Antrenörü

1988 Yılında İstanbul’da doğdu. Yelken sporcuna 2000 yılında Ataköy Marina Yacht Club’te Optimis ile başladı. 2005 yılına kadar A.M.Y.C.’de yarıştı. 2005 yılında Marmara Yelken Kulübü’ne geçerek 420 ve Pirat Sınıflarında yarıştı. Çeşitli kulüp ve yelken okullarında eğitmenlik ve yetişkin yelken eğitimleri verdi. 

Ali Çobanoğlu
Optimist C Takımı Antrenörü
1999 İstanbul / Kadiköy doğumlu. 2008 yılında Marmara Yelken Kulübünde yaz okulu programıyla optimist sınıfıyla yelken hayatına başladı. 2008 - 2014 yılları arasında Marmara Yelken Kulübü adına Optimist ve Laser 4.7 sınıfında yarışarak milli takım sporcusu ünvanını alarak milli takımda görev aldı. Bu yollar içersinde çeşitli ulusal ve uluslararası başarı elde etti. 2014 - 2015 yılları arasında Fenerbahçe Yelken Kulübü adına Laser 4.7 sınıfında yarışmayı sürdürdü ve milli takım kamplarına katılmaya hak kazandı. 2015 - 2018 yıllarında Galatasaray Yelken Kulübünde 420 ve 470 olimpik sınıflarında yarıştı. 2017 senesinde Özyeğin Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü kazandı. Okulu ile birlikte ulusal ve uluslararası yat etkinliklerinde kaptan ve / veya eğitmen ünvanıyla görev aldı. Üniversite hayatıyla beraber yat eğitmenliğine başladı ve okulun yelken takımı kaptanlığını başarıyla üstlendi. Halen Özyeğin Yelken Takımı Kaptanı olarak görev yapmakta. 2019 yaz sezonunda Marmara Yelken Kulübü’nde Yaz Okulu Eğitmeni olarak görev almaya başladı.
Sarp Kanat Yetginer
Optimist Hazırlık Takımı Antrenörü

2000 yılında kadıköy'de doğdu. Yelken yarış hayatına 2007 yılında Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesinde optimist ile başladı. Optimist’te 2011 ve 2012 yılında milli takımda görev aldı. Optimist’i bıraktıktan sonra liseyi okumak için Tekirdağa taşındı. Lise bitince tekrar istanbula geri gelmesiyle beraber, temmuz 2018 ayından itibaren Marmara Yelken Kulübü'nde optimist antrenörü olarak göreve başlamıştır.