Antrenörlerimiz

Cenk Yörük

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlayan Cenk Yörük 7 yaşından itibaren İstanbul Yelken Kulübü’nde optimist sınıfında yelken hayatına başladı. Değişik sınıflarda 2005 yılına kadar yurtiçi yarışlarda çok iyi dereceler kazanmasının yanı sıra Milli Takımla uluslar arası alanda da önemli başarılara imza attı.

2005 yılında askerliğini Tuzla Deniz Harp Okulu’nda yapan Cenk Yörük dönüşte yelkene ilk başladığı ve sporculuğunu devam ettirdiği İstanbul Yelken Kulübü’nde Laser sınıfı A takımı antrenörlüğüne başladı. Aynı zamanda 2010 yılına kadar Laser sınıfı A takımı milli takım antrenörlüğü görevini de üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Laser A takımı antrenörü olarak görevine devam etmektedir.

Pamircan Yetginer

1995 yılında Kadıköy’de doğdu. Yelken yarış hayatına 2002 de İstabul Yelken Kulübünde başladı ve optimist hayatını bitirdikten sonra Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesine geçti. Laser 4.7, Radial, 29er ve 420 sınıflarında yarıştı. 29er ve 420 sınıflarında mili takımda görev aldı. 2015 Mayıs ayından beri Kulübümüzde Optimist C ve B Takım antrenörlüğünü başarıyla tamamladıktan sonra Optimist sınıfı A Takımı Antrenörlüğü görevini sürdürüyor.

Sahip olduğu belgeler: D4 eğitici belgesi, 2. Kademe Yelken Antrenörlüğü belgesi, World Sailing Level 3 Belgesi.

Emre Bilgen

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Özel Kalamış Lisesi ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yelken sporuna, 1993 yılında İstanbul Yelken Kulübü’nde başladı; 14 sene özel sektörde çalıştıktan sonra, Türkiye Yelken Federasyonu’nun açtığı eğitim kurslarını tamamlayarak, kariyerini hobisi olarak devam ettirdiği yelken sporuna yönlendirip çeşitli kulüplerde yetişkin ve çocukları yelken sporu ile tanıştırdı. Halen Marmara Yelken Kulübü Optimist altyapı takımını çalıştırarak geleceğin yelkencilerini spor hayatına hazırlayan Emre Bilgen, iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.

Irmak Büyükakkuş

1992 İstanbul doğumluyum. 1999 yılında Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü’nde Optimist ile başladım. 14 yaşına kadar optimist sınıfında il ve il dışı fazlaca yarışlara katıldım. Laser 4.7 sınıfında 2 senelik yarış hayatımı bitirdikten sonra 2013 senesinden 2016 senesine kadar  MDYiK’da yaz okulu antrenörlüğü yaptım. Antrenörlük hayatıma 1 sene sürece Fenerbahçe Yelken Şubesi’nde Hazırlık takımına baktım.

2017 Temmuz ayı’nda İstanbul Yelken Kulübü’de Optimist A takımı yardımcı antrenör olarak işe başladım. 2021 Mayıs ayı’da İyk’da ki iş hayatımı sonlandırarak

2021 Haziran ayı itibariyle Marmara Yelken kulübünde görev almayı sürdürmekteyim.

Sahip olduğum belgeler: D4 eğitici belgesi, 1.Kademe antrenörlük belgesi İlkyardım sertifikası, amatör denizcilik belgesi, bot kullanma sertifikası