Antrenörlerimiz

Cenk Yörük
Baş Antrenör

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlayan Cenk Yörük 7 yaşından itibaren İstanbul Yelken Kulübü’nde optimist sınıfında yelken hayatına başladı. Değişik sınıflarda 2005 yılına kadar yurtiçi yarışlarda çok iyi dereceler kazanmasının yanı sıra Milli Takımla uluslar arası alanda da önemli başarılara imza attı.

2005 yılında askerliğini Tuzla Deniz Harp Okulu’nda yapan Cenk Yörük dönüşte yelkene ilk başladığı ve sporculuğunu devam ettirdiği İstanbul Yelken Kulübü’nde Laser sınıfı A takımı antrenörlüğüne başladı. Aynı zamanda 2010 yılına kadar Laser sınıfı A takımı milli takım antrenörlüğü görevini de üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Laser A takımı antrenörü olarak görevine devam etmektedir.

Irmak Erel

1992 İstanbul doğumluyum. 1999 yılında Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü’nde Optimist ile başladım. 14 yaşına kadar optimist sınıfında il ve il dışı fazlaca yarışlara katıldım. Laser 4.7 sınıfında 2 senelik yarış hayatımı bitirdikten sonra 2013 senesinden 2016 senesine kadar  MDYiK’da yaz okulu antrenörlüğü yaptım. Antrenörlük hayatıma 1 sene sürece Fenerbahçe Yelken Şubesi’nde Hazırlık takımına baktım.

2017 Temmuz ayı’nda İstanbul Yelken Kulübü’de Optimist A takımı yardımcı antrenör olarak işe başladım. 2021 Mayıs ayı’da İyk’da ki iş hayatımı sonlandırarak

2021 Haziran ayı itibariyle Marmara Yelken kulübünde görev almayı sürdürmekteyim.

Sahip olduğum belgeler: D4 eğitici belgesi, 1.Kademe antrenörlük belgesi İlkyardım sertifikası, amatör denizcilik belgesi, bot kullanma sertifikası

Emre Bilgen

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Özel Kalamış Lisesi ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yelken sporuna, 1993 yılında İstanbul Yelken Kulübü’nde başladı; 14 sene özel sektörde çalıştıktan sonra, Türkiye Yelken Federasyonu’nun açtığı eğitim kurslarını tamamlayarak, kariyerini hobisi olarak devam ettirdiği yelken sporuna yönlendirip çeşitli kulüplerde yetişkin ve çocukları yelken sporu ile tanıştırdı. Halen Marmara Yelken Kulübü Optimist altyapı takımını çalıştırarak geleceğin yelkencilerini spor hayatına hazırlayan Emre Bilgen, iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.

Arıkan Toksoy

2004 yılında Karamürsel Yelken Kulübünde yelken hayatıma optimist sınıfıyla başladım ve ulusal düzeyde yarışlara katılım sağladım,kulübümü ulusal düzeyde temsil ettim. 2012 yılında lisansıma devam etmek için yelkene ara vermek durumunda kaldım, öğrenim hayatım boyunca yaz dönemlerinde optimist sınıfında yaz okullarında çalışarak kendimi geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulundum.öğrenim hayatımı tamamlayınca 2016 yılında TYF'nin düzenlemiş olduğu seminerleri tamamlayarak antrenörlük yapmaya başladım. 2016-2017 yılları arasında Turgutreis yelken kulübünde alt yapı antrenörü olarak antrenörlük yaptıktan son 2017-2021 yılları arasında Fenerbahçe doğuş yelken de 4 yıl boyunca optimist B takımı antrenörülüğü yaptım 2021 yılında Deniz harp okulunda yelken eğitmeni olarak askerliğimi tamamladıktan sonra 2022 yılında Marmara yelken kulübü Optimist A takımı antrenörlüğüne başladım.

Bora Yüksel

01.04.1976 Ayvalikta dogdu. Ogretim hayatini Ayvalikta tamamladi. 8 yasinda Ayvalik yelken kulubunde yelken hayatina basalyip optimist ve laser sinifinda yaristi. 2000 - 2002 senleri arasinda askerlik gorevini tamamladi. Bir sure uzak kaldigi yelken sporuna 2014 yilinda Goztepe Yelken kulubunde antrenor olarak tekrar basladi 2018 yili sonuna dogru yetistigi Ayvalik Yelken İhtisas kulubune antrenor olarak gecis yapti. 2022 yilinda halen bunyeisnde oldugu Marmara Yelken Kulübünende Antrenorluge devam etmektedir.