Antrenörlerimiz

Cenk Yörük
Laser A Takımı Antrenörü

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlayan Cenk Yörük 7 yaşından itibaren İstanbul Yelken Kulübü’nde optimist sınıfında yelken hayatına başladı. Değişik sınıflarda 2005 yılına kadar yurtiçi yarışlarda çok iyi dereceler kazanmasının yanı sıra Milli Takımla uluslar arası alanda da önemli başarılara imza attı.

2005 yılında askerliğini Tuzla Deniz Harp Okulu’nda yapan Cenk Yörük dönüşte yelkene ilk başladığı ve sporculuğunu devam ettirdiği İstanbul Yelken Kulübü’nde Laser sınıfı A takımı antrenörlüğüne başladı. Aynı zamanda 2010 yılına kadar Laser sınıfı A takımı milli takım antrenörlüğü görevini de üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Laser A takımı antrenörü olarak görevine devam etmektedir.

Orkun Öz
Laser B Takımı Antrenörü

1990 yılında Sinop’ta doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Sinop’ta tamamladıktan sonra 2009 yılında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanarak İstanbul’a geldi. 1998 yılında optimist sınıfında başladığı yelken hayatına laser ve yat sınıflarında yarışarak devam etti. 2007 yılından itibaren part time olarak yaz okullarında çalıştı.

Üniversiteye başlamasıyla birlikte profesyonel yelken antrenörlüğü hayatına ilk adımı atmış oldu ve birçok yelken okulunda çocuk ve yetişkin eğitimleri verdi. Haziran 2013’te mezun olduktan sonra Kasım ayında askere gitti. Haziran 2015 itibariyle Marmara Yelken Kulübü’nde laser b takımı antrenörü olarak göreve başlamıştır.

Pamircan Yetkiner
Optimist C Takımı Antrenörü

1995 yılında Kadıköy’de doğdu. Yelken yarış hayatına 2002 de İstabul Yelken Kulübünde başladı ve optimist hayatını bitirdikten sonra Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesine geçti. Laser 4.7, Radial, 29er ve 420 sınıflarında yarıştı. 29er ve 420 sınıflarında mili takımda görev aldı. 2015 Mayıs ayından beri Kulübümüzde Optimist Antrenörlüğü görevini sürdürüyor. 

Sahip olduğu belgeler: D4 eğitici belgesi, 1. Kademe Yelken Antrenörlüğü belgesi, World Sailing Level 3 Belgesi.