23 Nisan Günü Beykoz Atatürk İlkokulu Öğrencileri Misafirimiz Oldu

116
Görüntüleme

Atamızın çocuklara armağanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışı´nın 102. yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliklerimiz Beykoz Atatürk İlkokulu’ndan değerli öğrencilerimizin ve öğretmenlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Em. Tümg. Tarık Özkut tarafından hazırlanan ”Atatürk ve Çocuklar” konulu söyleşimizin öncesinde yemek ikramlarımız başladı.Dj Müzik programımızda çocuklarımızın en sevdiği şarkıları dinleyerek eğlenceli dakikalar yaşadık. Birlikte şarkılar söyledik.

Marmara Yelken Kulübü sporcuları ve üyelerimiz de ”Atatürk ve Çocuklar” konulu söyleşimizde bizlerle birlikteydi. Beykoz Atatürk İlkolu’ndan öğrencilerimiz söyleşi boyunca merakla, sorularıyla söyleşimize katkıda bulundu. Şiirler okudular. Günün sürpriz konuğu 1961-1982 yılları arası TRT televizyonlarından tanıdığımız, ve son zamanlarda yayınlanan ”Atatürk’ü Gören Çocuklar” belgeselinin konuğu Yazar Sn. Özcan Atamert’di. Çocuklarımızın sorularını cevaplayıp, Atatürk’ümüz ile birebir yaşadığı değerli anıları bizlerle paylaştı.

Kulüp binamızda gerçekleşen etkinliğimizin sonrasında çocuklarımıza sahil eğitim tesislerimizi gezdirerek kulübümüzü tanıttık. MYK Optimist sporcumuz Zehra Nur teknesini ve ekipmanlarını arkadaşlarına tanıtarak suya indirdi. Misafir öğrencilerimiz sporcumuz Zehra Nur’u merakla dinleyerek tekne ve ekipmanları tanımış oldular.

Kutlama programımızın son bölümünde ise sponsorlarımız Decathlon, İş Bankası ve Akbank tarafından çocuklarımız için hazırlanan hediyeleri çocuklarımıza takdim ederek evrelerine uğurladık.

 

Paylaş