Marmara Yelken Kulübü
1958


Sportif Faaliyetler
Kurumsal Bilgiler

Adriana Karamanlieva Kaya

Baş Antrenör 1978 senesinde Sofia / Bulgaristan’da doğdu. Evli ve bir çocuk sahibi, ingilizce, bulgarca ve rusça yabancı dilleri konuşuyor. Türkiye Yelken Federasyonu’nun 4. Kademe Antrenör Belgesine “Baş Antrenör” sahip tek antrenörüdür. TYF nin düzenlediği antrenör yetiştirme seminerlerin de eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Liseyi Çevre ve Anadolu Lisesi “Akad. Lubomir Chakalov” okudu. Üniveriste Lisans eğitimini Bulgaristan Milli Spor Akademisi “Vasil Levski” Yelken Antrenörü ve Spor Yöneticiliği ve aynı üniveristede Yüksek Performans Yelkenciliği üzerine Yüksek lisansını tamamladı.

Yelken sporuna çok küçük yaşta başlayan Adriana; Optimist, Cadet, Epislon, 470 ve yat sınıflarında yarışmıştır. Yelken Eğitmenliğine 1996 senesinde Yelken Okulu “Karela Sailing” te başlamıştır. Türkiye’de Çeşme Yelken ve İhtisas Spor Kulübü’nde Optimist Takım Antrenörü olarak daha sonra Gökova Yelken Kulübü’nde Baş Antrenör olarak çalışmıştır. 2007’den beri Marmara Yelken Kulübü’nde Baş Antrenörü olarak görevini sürdürmektedir.
 

Cenk Yörük

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlayan Cenk Yörük 7 yaşından itibaren İstanbul Yelken Kulübü’nde optimist sınıfında yelken hayatına başladı. Değişik sınıflarda 2005 yılına kadar yurtiçi yarışlarda çok iyi dereceler kazanmasının yanı sıra Milli Takımla uluslar arası alanda da önemli başarılara imza attı.

2005 yılında askerliğini Tuzla Deniz Harp Okulu’nda yapan Cenk Yörük dönüşte yelkene ilk başladığı ve sporculuğunu devam ettirdiği İstanbul Yelken Kulübü’nde Laser sınıfı A takımı antrenörlüğüne başladı. Aynı zamanda 2010 yılına kadar Laser sınıfı A takımı milli takım antrenörlüğü görevini de üstlenmiştir. 2013 yılında Kulübümüzde Laser A takımı antrenörü olarak göreve başlamış, 2015 yılı itibariyle Spor Müdür Yardımcısı ve Laser A takımı antrenörü olarak görevine devam etmektedir.
 

Seda Erdem

Yelken hayatına optimist ve Laser sınıfları ile Bandırma Yelken Kulübü'nde başlamıştır.2011 yılında üniversite başlangıcıyla beraber antrenörlüğü yönelmiş ve ilk olarak Bodrum'da optimist sınıfında antrenörlük yapmıştır.Daha sonra iki yıl İstanbul'da yelkenli yatçılık eğitimleri vermiştir.2014 Yılında kulübüzde Laser b takımı antrenörlüğü olarak başlamış ve 2015 Yılı itibariyle optimist b takımı antrenörlüğüne geçmiştir.
 

Orkun ÖZ

1990 yılında Sinop’ta doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Sinop’ta tamamladıktan sonra 2009 yılında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanarak İstanbul’a geldi. 1998 yılında optimist sınıfında başladığı yelken hayatına laser ve yat sınıflarında yarışarak devam etti. 2007 yılından itibaren part time olarak yaz okullarında çalıştı.

Üniversiteye başlamasıyla birlikte profesyonel yelken antrenörlüğü hayatına ilk adımı atmış oldu ve birçok yelken okulunda çocuk ve yetişkin eğitimleri verdi. Haziran 2013’te mezun olduktan sonra Kasım ayında askere gitti. Haziran 2015 itibariyle Marmara Yelken Kulübü’nde laser b takımı antrenörü olarak göreve başlamıştır.
 

Pamircan Yetkiner

19/09/95 Kadıköy’de doğumlu. İstanbul üniversitesi Biyoloji Anabilim dalı öğrencisi.2003 yılında İstanbul yelken kulübünde yelken hayatına başladı. Optimist, laser 4.7 radial, 420, 29er, pirat ve yat sınıflarında yarıştı. 29er ve 420 sınıflarında milli takımda görev yaptı. 2015 mayıs ayı itibariyle kulübümüzde yelken eğitmeni olarak görevine devam ediyor.

Sahip olduğu belgeler. D4 eğitici belgesi.