Marmara Yelken Kulübü
1958


Sportif Faaliyetler
Kurumsal Bilgiler

Cenk Yörük

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlayan Cenk Yörük 7 yaşından itibaren İstanbul Yelken Kulübü’nde optimist sınıfında yelken hayatına başladı. Değişik sınıflarda 2005 yılına kadar yurtiçi yarışlarda çok iyi dereceler kazanmasının yanı sıra Milli Takımla uluslar arası alanda da önemli başarılara imza attı.

2005 yılında askerliğini Tuzla Deniz Harp Okulu’nda yapan Cenk Yörük dönüşte yelkene ilk başladığı ve sporculuğunu devam ettirdiği İstanbul Yelken Kulübü’nde Laser sınıfı A takımı antrenörlüğüne başladı. Aynı zamanda 2010 yılına kadar Laser sınıfı A takımı milli takım antrenörlüğü görevini de üstlenmiştir. 2013 yılından bu yana Laser A takımı antrenörü olarak görevine devam etmektedir.
 

Orkun ÖZ

1990 yılında Sinop’ta doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Sinop’ta tamamladıktan sonra 2009 yılında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanarak İstanbul’a geldi. 1998 yılında optimist sınıfında başladığı yelken hayatına laser ve yat sınıflarında yarışarak devam etti. 2007 yılından itibaren part time olarak yaz okullarında çalıştı.

Üniversiteye başlamasıyla birlikte profesyonel yelken antrenörlüğü hayatına ilk adımı atmış oldu ve birçok yelken okulunda çocuk ve yetişkin eğitimleri verdi. Haziran 2013’te mezun olduktan sonra Kasım ayında askere gitti. Haziran 2015 itibariyle Marmara Yelken Kulübü’nde laser b takımı antrenörü olarak göreve başlamıştır.
 

Pamircan Yetkiner

19/09/95 Kadıköy’de doğumlu. İstanbul üniversitesi Biyoloji Anabilim dalı öğrencisi.2003 yılında İstanbul yelken kulübünde yelken hayatına başladı. Optimist, laser 4.7 radial, 420, 29er, pirat ve yat sınıflarında yarıştı. 29er ve 420 sınıflarında milli takımda görev yaptı. 2015 mayıs ayı itibariyle kulübümüzde yelken eğitmeni olarak görevine devam ediyor.

Sahip olduğu belgeler. D4 eğitici belgesi.
 

Gökçe Acar

1992 Yılında Düzce’de doğdu. İlk ve orta öğretimi Düzce’de tamamladı.2011 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümüne başladı. Yelkene Marmara Yelken Kulübünde eğitmen olarak yaz okulunda başladı. TUYEP D4 eğitici ve amatör denizcilik belgesine sahip.

 

Hakan Yılmaz

Optimist A Takımı Antrenörü

Detaylar hazırlanıyor...