Marmara Yelken Kulübü
1958






Sportif Faaliyetler
Kurumsal Bilgiler
... Bu haber 113 defa okunmuştur.

... 2017-09-13

...Yazdır

50. Balkan Yelken Şampiyonası, Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü himayesinde 05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Tekirdağ’da; toplamda 204 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Türkiye, şampiyonada dört birincilik elde ederken, bir ikincilik ve iki üçüncülüğün sahibi oldu.

Kulübümüz sporcularından optimist sınıfında Gürkan Arsan, Kerem Akça, Doğa Demirel, Laser 4.7 sınıfında Zeynep Berin Göl, Laser Radial sınıfında ise Göktuğ Gültekin ve Zeynepsu Nailoğlu oldukça hafif esen rüzgarda dört gün boyunca mücadele etti.

Milli Takımlarımızı, onlara desteğini ihmal etmeyen ve başarılarına katkı sağlayan değerli milli takım antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını temenni ederiz.

50.Balkan Şampiyonası’nda sınıflarında ilk üç dereceye giren sporcular şöyle:

420 Erkekler

1. Rasim Yaşar - Kaan Parlas, Türkiye
2. Arvantisi Aggelos – Kavakaris Theofanis, Yunanistan
3. Pappas Visarion – Drosos George, Yunanistan

Laser Standard

1. Paradmitriov Dimitris, Yunanistan 
2. Karadimas Marios, Yunanistan 
3. Leonidas Alygkakis, Yunanistan

Laser Radial Erkekler

1. Yılkan Timurşah, Türkiye 
2. Alp Baltalı, Türkiye
3. Lyuben Tenekedhhiev, Bulgaristan

Laser Radial Bayanlar

1. Fakidi Athanasia, Yunanistan 
2. Provelegiou Amalia, Yunanistan 
3. İlayda Veziroğlu, Türkiye

Laser 4.7 Erkekler

1. Monos Almilios, Yunanistan 
2. Margapiditiss Pavlos, Yunanistan 
3. Kerkovlas Dikaios, Yunanistan

Laser 4.7 Kızlar

1. Zülal Alev Erkan, Türkiye
2. Moiranaiou Kontina, Yunanistan 
3. Nikolaov Anna, Yunanistan

Optimist Erkekler

1. Christos Mouzakis, Yunanistan 
2. Iakovos Dedes-Ntentopoulos, Yunanistan 
3. Patroklos Mandilaris, Yunanistan

Optimist Kızlar

1. Dimitra Vartholomaioy, Yunanistan 
2. Galini Kalaitzoglidou, Yunanistan
3. Olga Pardali, Yunanistan

Optimist Junior Erkekler

1. Dimitris Sourlatzis, Yunanistan 
2. Nikos Sourlatzis, Yunanistan 
3. Dimitris Mpitros, Yunanistan

Opitmist Junior Kızlar

1. Firdevs Yeğin, Türkiye
2. Aleksandra Vujosevic, Sırbistan 
3. Bilgenur Yazıcı, Türkiye

 


  İlgili Fotoğraflar