Marmara Yelken Kulübü
1958


Sportif Faaliyetler
Kurumsal Bilgiler
... Bu haber 481 defa okunmuştur.

... 2017-06-13

...Yazdır

Başkan Yardımcımız, Dr. Sedat Soybay, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nde tamamladığı doktora programının ardından, 13 Haziran Salı günü düzenlenen, 2016-2017 Akademik Yılı Doktora Diploma Töreni'nde dönem mezunları adına yaptığı konuşması sonrasında diplomasını aldı.

Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz...


Dr. Sedat Soybay Kimdir ?

1957 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Ankara’da tamamladı. Lise öğrenimini İstanbul, Kabataş Erkek Lisesinde başarıyla bitirerek 1974 yılında mezun oldu.

Aynı yıl İTÜ İnşaat Fakültesi’ni kazandı. 1978 yılında aynı fakültenin yüksek lisans bölümüne başlayarak 1980 yılında İnşaat Mühendisi Çevre Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1981 yılında İTÜ Çevre Mühendisliği Doktora Programına başladı ve öğretim görevlisi oldu. 1982 yılında İngiltere Birmingham Üniversitesinde doktora çalışmalarına katıldı.

1983 yılında Üniversite’den ayrılarak özel sektörde çalışmaya başladı.. 1983 yılında MASS Arıtma Sistemleri A.Ş.’nin kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı olarak özel sektörde aktif bir şekilde çalıştı. 30 yıldır bu görevini sürdürmektedir.

MASS Arıtma Sistemleri A.Ş. Su ve Atıksu Arıtma Tesisleri konusunda tesis yapımı ve arıtma tesisleri ekipman üretimi, arıtma tesisleri ve altyapı işletmeciliği alanlarında hizmet vermektedir. 650 kişiyi aaşan çalışnı ile türkiye’nin en büyük Arıtma tesisi alyyapı hizmeti veren şirketlerinden biridir. Türkiye çalışmalarının yanı sıra Almanya, İngiltere, Rusya, Bulgaristan, Arnavutluk, Karadağ, Kosova, Azerbeycan, Türkmenistan, Kazakistan, Kuveyt, Dubai, KKTC. v.b. ülkelerde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sedat Soybay evli iki çocuk babasıdır.


  İlgili Fotoğraflar