Marmara Yelken Kulübü
1958


Sportif Faaliyetler
Kurumsal Bilgiler
... Bu haber 1737 defa okunmuştur.

... 31.08.2015 11:10:49

...Yazdır

Çok Değerli ve Saygı Değer Üyelerimiz,

2014 senesinde 56. Kuruluş yılını kutlayan Marmara Yelken Kulübü’müzün yıl içindeki faaliyetleriyle ilgili bilgilerle sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duymaktayız.

Her zaman olduğu gibi ana hedef, yelken sporuna hizmettir. Tüzüğümüzde belirtildiği gibi, yelken sporunun özendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla; sporcu yetiştirmek, yelken kursları düzenlemek, yarışlar düzenlemek, eğitime destek amacı ile ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi ve manevi destekte bulunmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda gelir kaynaklarımız; siz değerli üyelerimizin ödediği aidatlar, kapı giriş ücretleri, yeni üye giriş ödentileri, işletmecimiz Vesta A.Ş.’nin katkı payları, yelken kursları ve yarış sponsorlarımızın maddi desteğidir. 2013 - 2014 Yılı yarış sponsorlarımız MASS A.Ş. (üyemiz Sn. Sedat Soybay), GİSBİR ve Sporturist A.Ş. kuruluşlarıdır. Bu kurumlarla önümüzdeki dönemlerde de çalışmalarımızın devam edeceğini umuyoruz. Bildiğiniz gibi yaklaşık 3 yıldır ana sponsor desteği olmamıştır. Bu konuda takiplerimizi titizlikle sürdürmekteyiz. Siz çok değerli üyelerimizden de her konuda olduğu gibi Anasponsor arayışımıza da yardımlarınızı beklemekteyiz.

 Anasponsor olmamasına rağmen gelir getirici faaliyetlerimizi arttırıp harcamalarımızı çok dikkatli yaparak borçsuz bir dönem daha geçirdik. Çok büyük olmasa da bir birikimle yeni döneme başlıyoruz. 

 Saygı değer üyelerimiz, kulübümüzün kendi ayakları üstünde durabileceğini görmüş olduk. Geçmiş dönemlere ait 200 kadar üyemiz aidatını ödememiştir. Kanuni yönden tahsil edilmesi gerekmektedir. Elimiz ve kalbimiz buna gitmese de günün birinde üzülerek de olsa uygulanmak zorunda kalınacaktır. Sizlerden çok önemli isteğimiz bu konuya duyarlı olarak yaklaşmanızdır. Gelirimizi ve harcamalarımızı titizlikle yapan Yönetimimize ve çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz.

 Sosyal ve kültürel paylaşımlarımızı eşsiz konumu ve kendine has mimarisiyle evimiz gibi hissettiğimiz kulübümüzde yapıyoruz. Özel günlerimizi kutladığımız, kıymetli misafirlerimizi ağırladığımız kulübümüzü bakımlı, iyi durumda tutmak ve yenilikler yapmak da görevimizdir.

En büyük yeniliğimiz de Marmara Fitness Club olmuştur. Sağlıklı ve hijyen ortamda en iyi spor aletleri ile donatılmış, deneyimli spor hocaları ile mükemmel duruma getirilmiştir. Siz değerli üyelerimiz burada öncelikli ve tenzilatlı olarak faydalanacaksınız. Biz en azından mutlaka bir ziyaret yapın diyoruz. Eski haliyle karşılaştırdığınızda biraz şaşıracaksınız. Lisanslı takım sporcularımız buradan ücretsiz olarak yararlanmaya başladılar. Katkıyı yapan başta Vesta Turizm İşletmeleri ve Gıda Yatırım San. Ltd.’ne ve Sporturist Su Sporları ve Turizm Ticaret A.Ş.’ne teşekkür ederiz.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Türkiye Yeken Federasyonu ve iç içe yaşamak durumda olduğumuz, ortağı bulunduğumuz Sporturist Su Sporları ve Turizm Ticaret A.Ş. ile ilişkilerimizi kusursuz sürdürmeye çalıştık. Saygı duyduğumuz bu ve bunun gibi kurumlardan bugüne kadar destek gördüğümüzü söyleyebiliriz.

 Sizleri üzmek istemiyoruz ama hayatın içinde bunlar da var.

Çok değerli kardeşimiz, Viskomodorumuz Cenan Torunoğlu 22.12.2014 tarihinde ani vefatı bizleri derin üzüntüler içinde bırakmıştır. Bir ağabey ve baba gibi gördüğümüz Sayın Doğan Torunoğlu’na ve çok değerli ailesine tekrar başsağlığı diliyoruz. Cenaze sonrasında

kulübümüzde Anma Töreni düzenlediğimiz sevgili Cenan kardeşimizi unutmayacağımızı, kalbimizde yaşatacağımızı orada belirttik. Düzenleyeceğimiz yelken yarışı ve benzer aktivitelerle kendisini anmaya devam edeceğiz. Kadıköy Belediyesi, Federasyon gibi önemli kuruluşlarda adeta tek temsilcimiz gibi olmuştu, eksikliğini hissedeceğiz. Cenan kardeşimiz dışında aramızdan ayrılan çok değerli başka üyelerimiz de oldu. Hepsi için Allah’dan rahmet, yakınlarına, tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Şimdi bahsedeceğim konu da biraz tatsız ama sağlıklı ve kayıpsız olalım her türlü aksiliğin üstesinden gelebiliriz. Yeter ki birlik olalım.. İlki kulübümüzün eski müdürü ile ilgili davalar. Birinci dava İşe İade davasıydı bunu kazandık ve onaylandı. İkincisi görevde kaldığı süre içinde gece gündüz çalıştığını, tüm tatil günlerinde burada olduğunu iddia ederek Fazla Mesai davasıydı. Halbuki Yönetimimiz tazminatını tüm ayrıntılarıyla hesaplayıp ödeyerek kendisini işten çıkarmıştır. Burada huzursuzluk ve uyumsuzluk yaşandığı için uygulamayı yapmıştık.

Doğru bir hareket yaptığımızı daha sonraki kulüp çalışmalarımızda çok net olarak gördük. Davanın uzaması ve arada talep ettiği parayı alamayan bu şahıs kulübümüzü sürekli resmi makamlara şikayet etmeye başlamıştır. İki önemli denetim yaşayan kulübümüz hak ettiği şekilde alnının akıyla çıkmıştır. Mahkeme sonunda mutlaka kendisi hakkında hazırladığımız dosyayı biz de güvendiğimiz adaletimize teslim edeceğiz. Çünkü suçladığı dönemlerde kendisinin geniş yetkilerle donatılmış, sorumluluk taşıyan kişi olduğunu hatırlatacağız.

Başka küçük bir konu eski işletmecimiz rahmetli Ercan kardeşimizin döneminde çalışan iki garsonun tazminat talebidir. Bize göre geçersizdir, avukatlarımız takip etmektedir. Çok değerli üyelerim, meyve veren ağaç taşlanır diyoruz, zamanımızı inşallah fazla almazlar, bizler de sporumuza, sosyal yaşantımıza daha çok yoğunlaşırız.

Sahildeki spor tesislerimizin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile olan kira sözleşmesi yenilenmiştir. Komşu kulübümüz Balıkadamlar Kulübü ile iç içe yaşadığımız bu alanda olan sorunlar en aza indirilmiştir. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Liman Başkanlığına Kıyı Tesisi İşletme İzni’mizin yenilenmesi için başvuruda bulunduk. Bunu da alacağımıza inanıyoruz. İçinizi biraz açalım, spor tesisimizde önemli ölçüde değişiklikler yapılmıştır. Taslak plan, projemiz tamamlanmış olup sporun içinde sosyal paylaşımımızı yapacağımız ortamlar hazırlığı içindeyiz. Bu zor ve büyük bir projedir, birkaç dönemi de kapsayabilir ama başlamak işin yarısını halletmek diye düşünüyoruz.

Tüm çalışmalarımıza katkıda bulunanlara, Yönetim Kurulumuza, yarış ve reklam sponsorlarımıza, kurullarımızda görev alan asıl ve yedek üyelerimize, sportif ve sosyal idari komitelerimize, teknik kadromuza, sporcularımıza, Sporturist A.Ş.’ne, Vesta A.Ş. yöneticilerinden Kemal Bozkurt’a, Aziz Bozkurt’a, Hasan Avşar’a ve tüm çalışanlarına, İ.B.B. Başkanı Sayın Dr. Kadir Topbaş’a, İstanbul Milletvekili Sayın Gökmen Kadir Öğütçü’ye,  Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Aykurt Nuhoğlu’na, Onur Üyemiz Sayın Av. Selami Öztürk’e,  Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Serhat Belli’ye ayrı ayrı Marmara Yelken Kulübü Yönetim Kurulumuz adına en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Marmara Yelken formasını layık olduğu şekilde taşıyan tüm sporcularımıza ve yetişmelerinde emeği geçen tüm antrenörlerimize teşekkür ediyoruz.

Marmara Yelken Kulübü’nün idari ve spor bölümünün, başta Kulüp Müdürümüz olmak üzere tüm çalışanlarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir 2015 yılı arzusuyla, hepinizi tekrar denize ve kulübümüze davet ediyoruz.

Güzelliklere, sağlığa, huzura yelken açmak dileğiyle…


Vedat ÖZAN

    Başkan

 

 


  İlgili Fotoğraflar